Parcela me kanabis në dy fshatra/ Pezullohen 22 oficerë të Komisariatit të Vlorës, mes tyre edhe shefat! Urdhri nga Tirana (EMRAT)

Foto ilustruese

VLORË- Parcelat e kultivuara me kanabis në qarkun e Vlorës kanë sjellë pezullimin nga detyra të 22 oficerëve të policisë. Me urdhër të ardhur nga Tirana, Report Tv mëson se janë pezulluar nga detyra inspektorë zonash dhe shefa në Drejtorinë e Policisë së Vlorës. Mes të pezulluarve nga detyra është drejtuesi i Komisariatit të Vlorës, Edmond Pjetri dhe atij të Himarës, Arjan Tase, shefi i krimeve në Himarë, shefi i stacionit policor në Selenicë.

Kjo "furtunë" te blutë e qytetit bregdetar vjen pak ditë pas operacionit të bërë ku nga kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, me dronë u evidentuan parcela me kanabis, më konkretisht në fshatrat Bolenë dhe Vërmik të Vlorës. Për pasojë u arrestuan dy kryepleqtë e fshatrave D. M., 69 vjeç banues në Bolenë, K. Ll., 47 vjeç, banues në lagjen “11 Janari”, Vlorë.

Në pranga ra edhe inspektori i zonave të mbrojtura në Bolenë I. Gj., 64 vjeç, e ndërsa u procedua në gjendje të lirë A. K., 55 vjeç, banues në fshatin Ramicë, Vlorë, inspektor i pyjeve dhe kullotave në fshatin Vërmik, Vlorë.

Ndaj tyre rëndon akuza për veprën penale “Shpërdorim detyre”, pasi nuk kanë kontrolluar territorin dhe nuk kanë dhenë informacion për kultivimin e bimëve narkotike.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:36
Nuk raportuan drogën në dy fshatrat në Vlorë/ Zbardhen emrat e shefave të komisariateve të pezulluar

Report Tv mëson se mes të pezulluarve nga detyra është drejtuesi i Komisariatit të Vlorës, Edmond Pjetri dhe atij të Himarës, Arjan Tase, si edhe shefi i krimeve në Himarë, shefi i stacionit policor në Selenicë.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?

Komento

Komente

 • Qeparotsi: 07/10/2020 22:41

  Peshku qelbeet nga koka z. lleshaj te shkarkoje ardi veliun si nje ordiner. Pastaj te shkarkoje Artion duken se ka bere pare me shume se te gjithe drejtoret e qarqeve se bashku.

  Përgjigju
 • Mitrovica: 04/10/2020 11:02

  Po lajmi I ri ky, nuk e di gjithe dunja qe ne malet e vranishtit edhe terbacit edhe bolenes, jan mbjellur nga 2014 hashash I papar me ndihmen e policis edhe kryeplakeve. Shefat e Vlores edhe Himares, mbas plasjes e lajm it u larguan edhe u ben shefat ne Berat dhe ne Tirane ne disa komisariat. Tani qe plasi prap lajmi nga gazetaret u shkarkuan ndersa atehere asnje gazetar nuk foli per kete. Gjithmon policia ka qen ne dijeni

  Përgjigju
  • Mema: 04/10/2020 15:35

   Sa per dijeni shefi i Himares nuk eshte larguar. Malet e vete times-Himares dhe Kucit jan plot me hashash, edhe kete e din shume mire vendasit. Mbrojta e mafies eshte vet policia. Kur prishet pazari atehere i kapin. Ne 2015 shefat ishin ngopur lek, edhe pastaj I spostuan ne komisariate te ndsyshme.

  • Babloku: 04/10/2020 12:29

   Qe kur Tahiri u kthye nga FBI

 • Papi: 04/10/2020 09:58

  Hahaaaaa mjaftoi nje foto e artan hoxhes dhe u shkrine dy komisariate na vjen keq por drogen e mbillka policia per ke akoma se dime por ky eshte raliteti. Komisariatet u pushuan se u zbuluan dhe jo se nuk bene detyren

  Përgjigju
 • himarjoti: 04/10/2020 09:01

  Keshtu do ndodhi kur Ardi Veliu i ka lene drejtusit e vlores ne detyre te cilet kane gati 2 vjete drejtuse qe nga Drejtori,N/Drejtori dhe Shefat e Komisariateve.Keta nuk mirren me policin fare. Cdo dite i shikon duke bere pazare me rruacet.Te pjesi Ardi Veli ku vete e fle Drejtori i Vlores kur vete ne Sarande.

  Përgjigju
  • Vlor skel: 05/10/2020 23:14

   E nisim me ardian isufin qe u hap rugen me makin policie kur traspirtojn drog.e me te 2erion alushani qe kur goditen me arem ben ber show n rug sikur ben punen pastaj n zyr u mer 1500€ tikut te ploces dhe 1500€ totoni.dhe pastaj ven me radh marin perqindjet e ashashit n llakatund.pastaj erioni vajti n shpin e njerit nga llakatundi dhe e zuri i zoti shpis erionin me dacka aq burr esht erion alushani.me te 3 francesko hoxha nipi i gezim hoxhes qe esht ber spiuni fshatit e gezim esht spiun i shikut qe n peshkepi i kan parcellat me ashash akoma. Mqs permendem gezim hoxhen, ngjarja e 2018 qe u qelluan me arem te rrethi i coles ishte porosia e gezimit se nuk kishte marr leket e droges dhe kishte porositur ti hiqte qafe babe e bir nga pusi mezinit, apo dritan veizi qe ka akoma parcelat ne mallakaster dhe keto dit i fillon qethja

  • Tironsi: 04/10/2020 12:39

   MOS E VRIT SHUME MENDJEN.... TE GJITHE E DIME QE DREJTORET FLENE TE SANTA QUARANTA... DHE NUK MBILLET ASGJE PA U MARE LEJA NE TIRANE.

  • Alfons: 04/10/2020 12:24

   Kjo corbe ka dy vjet qe gatuhet nga ardi veliu,po marr vetem nje rast u be konkursi per graden komisar dhe testi ju dha para kohe personave te piketuar per tu bere shefa krimesh (pergjegjes hashashi)dhe ne rastin e vlores ju dha nenkomisar erjon alushanit qe e beri shef krimesh ,dhe ai eshte pak ti thuash i korruptuar pasi merr edhe 5$ nga njerzit aq i pangopur eshte.dhe oficerat e afte dhe te ndershem u dogjen ne testim pasi po juk je i korruptuar nuk te lejne te ecesh ne karriere .

 • Robert Leshi: 04/10/2020 02:00

  Po keta sikur thane nuk ka me hashash ore?!

  Përgjigju
 • Futjakot: 03/10/2020 22:28

  Kanabisi po mbillet dhe esht mbjelle masivisht ne serat qe ka shitur oligarku samir mane,cunat nga dushku dhendri i kapos E dine lushnjaret te gjithe

  Përgjigju
 • Skela: 03/10/2020 20:53

  Mire ju a ben qe ju a prishen, nuk mbeti kokcep pa bere si gango hashashi ! Nuk mbjellin hashash per buken e gojes por per te shitur pordhe me BMW ne lungomare , le ta hane sa krahu tani, pse ne qe punojme ndershmerish mos jemi gje budallenj ? Ne te s'emes kokcepat !!

  Përgjigju
 • Policia qe duam: 03/10/2020 20:48

  Shcba te urdheroj hetim per drejtorin e prefektures A Duka, te pezullohet urgjent nga detyra. O me falni se po enderoja! Te mjeret volumi pa limit!

  Përgjigju
  • Leonardo da vinci: 04/10/2020 00:03

   Lene se osh gjynaf, ska i skreti sa, ni hotel n lungomare ka vetem me ni vit pun n vlor

 • labi: 03/10/2020 19:41

  Te lumt o Edi Rama!!!! Te ishte Berishs do te niste helikopteret te bombardonte gazetaret

  Përgjigju
  • @Vlora: 03/10/2020 20:13

   O Vlora të qifsha robt ty o dhjar bolene a vërmiku, nga ju mutër u prish Vlora dhe vjen era mut, pa zbritur ju plehrat e lumit të Vlorës, Vlora ishte super qytet i qetë, zbritët ju u mbush me Mut.

  • Vlora: 03/10/2020 19:57

   Po pse te lumte o te qifsha ropt njerzit skane buke te hane mundohen te nxjerin buken e gojes o fare e keqe

 • Kujtim lika: 03/10/2020 19:26

  Pse mirreni me polic dhe nuk mirreni me kokat e ketij trafiku.Drejtori i policise Vlore Altjon Duka dhe drejtori i polucis ne Saranda Syrja Bello jane dy personat miqte e Ardi Veliut qe kane dy vjete qe vetem kete pune dirigjojne.

  Përgjigju
  • [email protected]: 03/10/2020 23:42

   Do i vij radha dhe artjonit se kshu eshte kur fut hundet neper gurore

 • vefi: 03/10/2020 17:46

  Ti kishin pezulluar te gjithe me mire se jane bere pale me krimin dhe asnje goditje ndaj tyre nuk bejne . Zero puna ne zbulimin e krimeve te renda ,a po shkelqejne ne vendosjen e gjobave vetem rrugoret qe nuk te falin ,jane shume vigjilente sidomos ndaj atyre me makina rangalle.Kane frike e zhduken nga makinat me xhama te erret e sidomos nga makinat e shtrenjta .

  Përgjigju
 • Xhuli: 03/10/2020 17:38

  Pse kryetart e partive te kandidojn ne 4 zona,nuk jane si gjith kantidatet e tjere apo kan friken e perballjes dhe nuk kan besim se votohen ne nje zone. Mendoj se kjo nuk eshte e ndereshme dhe e deejte.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet ish-zyrtarja e lartë e ministrisë së Brendshme të Serbisë