Pezullohet numërimi në Pogradec, procesi do fillojë pas 2 orësh! Numëruesit e opozitës të zhgënjyer nga rezultati

Pezullohet numërimi në Pogradec, procesi do fillojë pas 2 orësh! Numëruesit e opozitës të zhgënjyer nga rezultati

Demotivimi për rezultatin e deritanishëm ka sjellë që opozita në KZAZ Pogradec të mos plotësojë numrin e nevojshëm të numëruesve.

Proçesi ende është i ndaluar dhe pritet që të fillojë brenda dy orësh, por ajo që vlen të theksohet është se KZAZ 69 në Pogradec, do të punojë me grupe të reduktuara të numërimit për shkak të mungesës së numëruesve të opozitës.

Në këtë qytet janë 7 grupe numërimi, prej të cilave pritet të funksionojnë vetëm 4. Deri tani janë numëruar 50 nga 106 kuti dhe kryeson Ilir Xhakolli me 65.11%, në vend të dytë renditet Zini Tollozhina i BF me 32.64% dhe i fundit Rezart Laraku nga Lëvizja e Re me 2.25%.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Konviktet, 'shpëtimi' i studentëve për të përballuar jetesën në Tiranë, e reja nga Kukësi: Në dy javë harxhoj 3 mijë lekë të reja, ushqimet mi jep familja

Konviktet, 'shpëtimi' i studentëve për të përballuar jetesën në Tiranë, e reja nga Kukësi: Në dy javë harxhoj 3 mijë lekë të reja, ushqimet mi jep familja