Pispili me spinaq dhe qepë të njoma nga zonja Albana

Pispili me spinaq dhe qepë të njoma

Përbërësit:

 • 500 gr spinaq
 • 3 qepë të njoma
 • 200 gr djathë i bardhë
 • 100 ml vaj ulliri
 • 1 gotë miell misri
 • 1 gotë qumësht
 • 2 kokrra vezë
 • Kripë, piper
 • Majdanoz, kopër

Përgatitja:

Pasi e lajmë spinaqin, e grijmë dhe e shtypim me dorë, më pas e shtrydhim sa t’i dalë uji i tepërt dhe e vendosim në një tas. Shtojmë vezët, qepën, djathin, gjysmën e qumështit, vajin, kripën, piperin, majdanozin dhe koprën. I trazojmë mirë dhe në fund shtojmë tre lugë gjelle miell misri. Shtojmë pak vaj ulliri në fund dhe e shtrojmë pispilinë në tavë të lyer me vaj dhe të pudrosur mirë me miell misri. E shtrijmë me lugë dhe sipër masës hedhim përsëri miell misri dhe qumësht për ta njomur sipërfaqen. E spërkasim me vaj ulliri dhe e pjekim në 220 gradë për 30 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Mbyllet aventura e Poçetinos te Chelsea si trajner, pritet zyrtarizimi i 'divorcit'

Mbyllet aventura e Poçetinos te Chelsea si trajner, pritet zyrtarizimi i 'divorcit'