Pista e re nga hetimet/ Besmir Haxhia u deportua nga Franca për trafik droge në 2018 (VIDEO)

Report Tv mëson se ndër pistat e hetimit për atentatin në Durrës është edhe e shkuara e vëllezërve Haxhiaj jashtë vendit. Burime nga grupi hetimore bëjnë me dije për Report Tv se në vitin 2018  Besmir Haxhiaj është deportuar nga Franca ku ka qenë person i dyshuar për përfshirje në narkotrafik.

Aktualisht në drejtorinë e policisë së Durrësit ndodhet zv.drejtori Tonin Vocaj që po zhvillon një mbledhje me vartësit dhe prokurorin e cështjes. Po analizohen pamjet filmike deklarimet e 40 të shoqëruarve dhe lëvizjet e vëllezërve Haxhiaj përgjatë javëve të fundit. Në krim janë përdorur dy armë automatike.


Lajmi kryesor:

Atentati në Durrës/ Dy vëllezërit u qëlluan nga një 'Toyota' gri, dyshohet për prishje pazari! Një nga viktimat u deportua nga Franca për trafik droge në 2018


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Shtohen infektimet me variantin Delta të COVID në SHBA, ekspertët: Ka aftësi të mëdha ngjitëse dhe përhapjeje