Plagosen dy punëtorë në Syrin e Kaltër, dërgohen me urgjencë në spitalin e Sarandës

Plagosen dy punëtorë në Syrin e Kaltër, dërgohen me urgjencë në spitalin e Sarandës

Foto ilustruese

Dy punëtorë janë plagosur pasditen e sotme në Syrin e Kaltër dhe janë transportuar me urgjencë drejt spitalit të Sarandës.

Mësohet se punëtorët ishin duke montuar panele sanduiç, por nga era e fortë, panelet janë rrëzuar, duke dëmtuar punëtorët.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në kantierin në Syrin e Kaltër dhe punëtorët ishin të moshës 30 dhe 53 vjeç, të dy nga Durrësi.

Gjendja e tyre shëndetësore ende nuk dihet ndërsa raportohet se ato janë aktualisht nën kujdesin e mjekëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)