Tiranë/I prenë rrugën me makinë pasi po ktheheshin nga kalçeto, ‘plas’ sherri mes të rinjve! 2 të plagosur, autorët ende të paidentifikuar (EMRAT)

Makina e te plagosurve

TIRANË- Një konflikt i çastit mes disa të rinjve ka përfunduar deri në përdorimin e armëve, ku si pasojë të plagosur mbetën dy prej tyre. Gjithçka ndodhi teksa dy të rinjtë po ktheheshin nga ndeshja në kalçeto dhe shkak është bërë manovra e gabuar prej tyre, të cilët i  kanë prerë rrugën autorëve. Për pasojë, këta të fundit kanë qëlluar me plumba në drejtim të Enis Sanxhakut, 20 vjeç dhe Noa Matos, 19 vjeç.

Siç raporton gazetari i ‘Report Tv’, Sokol Dema, të rinjtë ndodhen jashtë rrezikut për jetën pasi plumbat nuk i kanë prekur në organet jetësore. Dy të plagosurit nuk rezultojnë me precedent të mëparshëm penal, ndërsa ende nuk është bërë identifikimi i autorëve të ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur tek mbikalimi i ‘Qafë-Kasharit’, në mesnatë rreth orës 00:05. Në të gjitha hyrjet-daljet e Tiranës janë ngritur pika kontrolli dhe vijon kontrolli i zonës me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?

Komento

Komente

  • shaban: 17/09/2021 10:40

    Po ora policore ???

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kompanitë e Transportit Urban ulën numrin e autobusëve, Veliaj: Bini dakord të vendosni GPS që të rimbursojmë TVSH dhe akcizën e naftës