Plagosen nënë e bijë me armë zjarri në Fushë Kosovë, ende nuk dihen shkaqet

Plagosen nënë e bijë me armë zjarri në Fushë Kosovë, ende nuk dihen shkaqet

Foto nga vendngjarja

Dy gra janë plagosur sot në Fushë-Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka bërë të ditur se të plagosurat janë dërguar për ndihmë mjekësore. Sipas mediave në Kosovë dhe njoftimit zyrtar të zëdhënëses së policisë thuhet se plagosja ka ndodhur në orën 11:45 në rrugën “Besa Besë” në Fushë Kosovë.

Pas hetimeve fillestare raportohet se një burrë ka qëlluar me armë zjarri dy gratë, të cilat tashmë janë duke marrë mjekimin e nevojshëm.

Ajo tha se i dyshuari është identifikuar dhe po punohet për kapjen e tij.

“Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për arrestimin e personit të dyshuar (i cili është identifikuar) si dhe ndriçimin e plotë të rastit.”, ka bërë të ditur Ahmeti.

Në vendin e ngjarjes shihet makina ku dyshohet se ka ndodhur plagosja dhe një numër policësh që kanë rrethuar vendin e ngjarjes.

 

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)