Sulmi me thikë brenda xhamisë 'Dine Hoxha', autori ishte në kërkim, një muaj më parë kishte plagosur një tjetër

Autori i plagosjes së 5 besimtarëve ka kryer një tjetër plagosje rreth një muaji më parë, konkretisht më 11 mars 2021, po në një situatë të ngjashme në Terminali e Autobusëve për Jugun. Gjatë këtij konflikti ai plagosi Robert Kurtin dhe ishte shpallur në kërkim dhe nuk ishte kapur nga policia. Sot Rudolf Nikollaj plagosi 5 besimtarë brenda xhamisë Dine Hoxha në Tiranë, ku dhe u arrestua.


Lajmi kryesor:

Sulm me thikë në xhaminë te Rruga e Kavajës! Autori qëllon punonjësin e picerisë dhe 4 besimtarë, arrestohet për sulm terrorist! Familjarët: Është në depresion (VIDEO)


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Sulmi terrorist i Norvegjisë me hark e shigjeta, autori dyshohet si përgjegjës i 5 atentateve të tjera