Durrës/ 45-vjeçari plagos me thikë 60-vjeçarin! Sherr pasi dyshohet se vajza e të plagosurit ishte lidhur me autorin

Durrës/ 45-vjeçari plagos me thikë 60-vjeçarin! Sherr pasi dyshohet se vajza e të plagosurit ishte lidhur me autorin

Foto ilustruese

DURRËS- Një plagosje me thikë ka ndodhur në qytetin e Durrësit, ku 60-vjeçari i plagosur është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe i është nënshtruar një operacioni. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkozet (27 nëntor), ku një 45-vjeçar ka qëlluar me thikë 60-vjeçarin Gëzim Dika.

Policia ka shoqëruar autorin e dyshuar, Ermal Çitizin. Burime nga policia bëjnë me dije për Report Tv se shkak i konfliktit ka qenë një lidhja e autorit me vajzën e të plagosurit gjë që është kundërshtuar këtij të fundit.

Ata janë konfliktuar fizikisht sot në mëngjes ku dhe ka mbetur i plagosur rëndë 60-vjeçari.

Plagosi me mjet prerës (thikë), një 60-vjeçar, gjatë një konflikti për motive të dobëta, kapet menjëherë nga shërbimet e Policisë dhe shoqërohet në komisariat, 54-vjeçari. Në lagjen nr. 14, Durrës, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Ermal Çitizi, 54 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin Gëzim Dika, 60 vjeç, i cili ndodhet në spital, në gjendje të rëndë.

Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit, brenda pak minutash kanë bërë të mundur kapjen dhe shoqërimin në Komisariat të shtetasit Ermal Çitizi, për veprime të mëtejshme. Vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje", njofton policia. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Aksidenti me dy viktima në Rrugën e Kombit në 2022, Apeli shpall të pafajshëm shoferin e makinës Marsel Busho, e liron nga qelia

Aksidenti me dy viktima në Rrugën e Kombit në 2022, Apeli shpall të pafajshëm shoferin e makinës Marsel Busho, e liron nga qelia