Plagosi me thikë dy roje sigurie në një klub nate, arrestohet shqiptari në Francë

Plagosi me thikë dy roje sigurie në një klub nate, arrestohet shqiptari në Francë

Një shqiptar është arrestuar në Francë pasi ka plagosur me thikë dy roje sigurie në klubin e natës “Ô Lili Pop”, në qendër të Clermont-Ferrand në Francë.

Ngjarja ndodhi të dielën në orët e para të mëngjesit, ndërsa shqiptari është arrestuar pas disa orësh dhe është dërguar në paraburgim.

Siç e lejon ligji, 31 vjeçari pa precedentë penalë, kërkoi kohë për të përgatitur mbrojtjen e tij. Ai do të gjykohet më 19 qershor. Deri atëherë, ai po mbahet në paraburgim, njoftojnë mediet e huaja.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare