Plagosi pronarin dhe të bijën gjatë grabitjes, arrestohet shqiptari në Itali! I sekuestrohen armë dhe veshje

Plagosi pronarin dhe të bijën gjatë grabitjes, arrestohet shqiptari në Itali! I sekuestrohen armë dhe veshje

Një 49-vjeçar shqiptar është arrestuar në Milano për vrasje të mbetur në tentativë, vjedhje dhe armëmbajtje pa leje.

Ngjarja për të cilën ka rënë në pranga ka ndodhur më më 4 maj në via Costantino Baroni kur shqiptari ka qëlluar me armë zjarri dhe ka plagosur pronarin e një dyqani dhe vajzën e tij gjatë një tentative grabitje.

Teksa po mbyllje dyqani, shqiptari hyri brenda dhe u përpoq të vidhte xhiron ditore. Pasi i ka plagosur babë e bijë, shqiptari mori në pronësi bileta me vlerë rreth 15.000 euro.

Kjo nuk është grabitja e vetme. Edhe më 6 maj tentoi të grabiste një dyqan ushqimesh i armatosur me armë, por dështoi.

Gjatë arrestimit, atij iu gjet një pistoletë, plumba, një thikë, si dhe veshje që i kishte përdorur gjatë grabitjeve.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kaosi me sistemet e IT në botë, shërbimet globale po i rikthehen funksioneve

Kaosi me sistemet e IT në botë, shërbimet globale po i rikthehen funksioneve