Plagosja në Kombinat, AMP: Polici i FNSH Lutfi Gjyli ishte i dehur, qëlloi me armën e shërbimit personin me të cilin po pinte

Plagosja në Kombinat, AMP: Polici i FNSH Lutfi Gjyli ishte i dehur, qëlloi me armën e shërbimit personin me të cilin po pinte

Foto nga lokali ku po pinte efektivi i FNSH me 60-vjeçarin

Efektivi i FNSH-së, Lutfi Gjyli, 48 vjeç është arrestuar pasi ka qëlluar me armë 60-vjecarin Murteza Lika teksa po konsumonin pije alkoolike me njëri-tjetrin. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në Kombinat, Tiranë.

AMP njofton se ata ishin në një bar kafe dhe Gjyli ka përdorur armën e tij të shërbimit duke qëlluar në drejtim të 60-vjeçarit në kohën që ishte i ulur në të njëjtën tavolinë me të. Si pasojë, Murteza Lika ka marrë dëmtim në këmbën e majtë dhe është dërguar menjëherë në spitalin ushtarak, ku ka marrë ndihmën mjekësore dhe aktualisht është jashtë rrezikut për jetën. 

Sipas policisë, 60-vjeçari Lika vuan nga probleme të shëndetit mendor. Gjyli ishte inspektor policie me detyrë trupë shërbimi në Repartin e N.SH. Vaqarr Tiranë dhe u arrestua në flagrancë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Scutari: 24/05/2022 17:09

    Hahahaha! Një polic budalla po pinte me një budalla!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Pas kërcënimeve të Hamasit për pengjet, Izraeli bombardon jugun e Gazës

Pas kërcënimeve të Hamasit për pengjet, Izraeli bombardon jugun e Gazës