Plagoset me armë zjarri 38-vjeçari në Durrës, përfundon në gjendje të rëndë në spital! Në kërkim një i ri (EMRAT+VIDEO)

DURRËS- Daniel Bushi, 38-vjeç është plagosur me armë zjarri në lagjen nr. 17 në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ndërsa në kërkim si autor i dyshuar i plagosjes është shpallur 28-vjeçari Gabriel Peqini

38-vjeçari ka shkuar në spital për ndihmë mjekësore, nga ku më pas janë njoftuar blutë e Durrësit. Burime për Report Tv bëjnë me dije se ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Po të njëjtat burime mësojnë se Daniel Bushi nuk rezulton një emër i panjohur për policinë, pasi në vitin 2016 është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

‘Në orët e para të mëngjesit ka shkuar në spital për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri në lagjen “Nr 17” Durrës, shtetasi D. B., 28 vjeç.

Pas njoftimit të marrë, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe nga veprimet e shpejta hetimore paraprake të kryera ka rezultuar se 38 vjeçari D.B, dyshohet se është plagosur nga shtetasi G.P., 28 vjeç.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin e zonës për kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.’- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zot na ruje: 02/12/2022 07:59

  Keta peqinsit dhe elbosonlli ska put tjeter keta vetem keta nihet tu vra e tu pre.

  Përgjigju
  • Klaudio: 04/12/2022 16:35

   Nga mbiemri eshte jevg do jete fis me Mandelën e Elbasanit...

  • Ari: 02/12/2022 18:09

   O shoku nuk do te thot se ke mbiemrin peqini dhe je nga peqini

 • Max: 02/12/2022 07:40

  Po prisni pak te dal dielli dhe vazhdoni, shume heret vazhduat sot

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit