Plane të cilat luajnë me mendjet tona/ Artistja që mahniti të gjithë me artin e pikturimit të trupit (Foto)

Anastasia Durasova është një make-up artist dhe piktore e trupit e cila ka lindur në Rusi dhe jeton në New York. Puna e saj përqendrohet në trupin e njeriut dhe ta shndërrojë atë në diçka tjetër përveç asaj që është.

Artistja është një perfeksioniste në punën që bën. Sipas saj, një pikturim i trupit mund të zgjasë deri në dymbëdhjetë orë në mënyrë që të mbërrihet në rezultatin e duhur. Ajo shprehet se frymëzim në punën e saj është vet qyteti i Nju Jorku-t, ngjyrat dhe pulsi i qytetit.

Për tu njohur më tepër me punën e mahnitshme të Durasova, shikoni fotot e mëposhtëme:

 

b.l./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?

Komento