Plani Kombëtar i Pastrimit, Rama: Mbresëlënëse rezultatet e një viti! Mirënjohje për  punonjësit dhe vullnetarët

Plani Kombëtar i Pastrimit, Rama: Mbresëlënëse rezultatet e një viti! Mirënjohje për  punonjësit dhe vullnetarët

Foto ilustruese

Kryeministri Rama me anë të një postimi në Facebook ka falënderuar punonjësit dhevullnetarët për punën kolosale për Planin Kombëtar të Pastrimit.

Rama ka publikuar në Facebook disa shifra ku duken rezultatet e një viti në disa qarqe të vendit.

“Mbresëlënëse rezultatet e një viti të Planit Kombëtar të Pastrimit, luftë e mirëfilltë me mbetjet në territor, të trashëguara prej dekadash

 Mirënjohje për të gjithë punonjësit dhe vullnetarët që na u bashkuan përgjatë këtyre 12 muajve në gjithë qarqet e vendit, ku puna sigurisht do të vijojë përmes një grafiku të mirëpërcaktuar edhe në dhjetor dhe gjatë gjithë vitit të ardhshëm

*Të dhëna nga pastrimi në qarqet Elbasan, Shkodër dhe Berat”

 

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Brazil, aksidentohet autobusi i skuadrës së futbollit! 4 të vdekur dhe 29 të plagosur

Tragjedi në Brazil, aksidentohet autobusi i skuadrës së futbollit! 4 të vdekur dhe 29 të plagosur