Plotësimi i Gjykatës Kushtetuese, Gjonaj thirrje gjyqtarëve: Ka ardhur koha që të bëjmë diçka të mirë për vendin (VIDEO)

Duke marrë shkas nga rihapja e procesit të kandidimit për të gjithë gjyqtarët nga Gjykata e Lartë për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj i bën thirrje në intervistën për Report Tv të gjithë gjyqtarëve që të aplikojnë pasi sipas saj është koha për të bërë diçka të mirë për vendin.

"Duke e mbajtur në konsideratë që afati i kandidimit sapo ka rifilluar besoj se do të kemi kandidaturat në fatin 30 ditor. Gjithkush e ka kuptuar tashmë se nëse përfshihet në sistemin e re të drejtësisë do të ketë mundësinë ta bëjë punën e tij pa ndërhyrje. Gjej rastin t'i bëj thirrje të gjithë që ky është momenti për të bërë diçka për vendin", tha Gjonaj.


Lajmi kryesor:

Kërkesa e KLGJ për uljen e numrit të gjykatave, Gjonaj për Report Tv: Nuk jemi dakord që të kemi vetëm një Gjykatë Apeli, pasoja për qytetarët (VIDEO)


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?×

Lajmi i fundit

John

Ilir Meta në 2008: Berisha vodhi floririn e Kërrabës dhe e ndau me Fazlliçin, do të përgjigjet për të gjitha para drejtësisë