Po bënin ‘ujdinë’ për 11 kg kanabis për ta trafikuar më pas drejt Malit të Zi, arrestohen dy persona në Lezhë (EMRAT)

Po bënin ‘ujdinë’ për 11 kg kanabis për ta trafikuar më pas drejt Malit të Zi, arrestohen dy persona në Lezhë (EMRAT)

Kanabis i fshehur në bagazhin e makinës

Dy persona janë arrestuar nga policia e Lezhës pasi u kapën në tentativë për të trafikuar 11 kg kanabis drejt Malit të Zi.

Në pranga kanë rënë Fran Perlika 55 vjeç dhe Neritan Tosuni 25 vjeç. Në vendin e quajtur ‘Mbikalimi i Rrëshenit’ policia arrestoi në flagrancë 55 vjeçarin teksa i shiste kanabisit të riut i cili më pas do e kalonte drejt Malit të Zi.

Ndërkohë, janë është sekuestruar lënda narkotike, 2 automjetet e të arrestuarve, celularët e tyre dhe shuma parash. Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe personave të tjerë që mund të jenë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas