Po digjte barërat në tokën e tij, flakët i dalin jashtë kontrollit dhe djegin ullinjtë, arrestohet 34-vjeçari në Lushnjë

Foto ilustruese

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia në Lushnjë për zjarrvënie. Policia njofton se shtetasi E. L., 34 vjeç, duke djegur barëra në tokën e tij në fshatin Jaxhias, Lushnjë, flakët i kanë dalë jashtë kontrollit. Për pasojë janë djegur ullinj në pronësi të shtetasve Sh. K dhe N. Sh.

'Në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin E. L., 34 vjeç, pasi duke djegur barëra në tokën e tij në fshatin Jaxhias, Lushnjë, si pasojë flakët e zjarrit kanë dalë jashtë kontrollit dhe janë djegur ullinj në pronësi të shtetasve Sh. K dhe N. Sh.'- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

LSI dhe aleatët e Bashës nuk votojnë kundër programit të qeverisë dhe kabintetit Rama 3! Zbardhet mënyra se si kanë votuar deputetët në Kuvend