Po futeni në periudhën më të bukur të jetës tuaj, por kujdes... ! Zbuloni shenjat me fat për ditën e sotme

DASHI 21. mars - 20. prill

Sot do futeni ne një periudhe shume me te bukur për jetën tuaj ne çift. Do jeni me te dëgjueshëm dhe me tolerante prandaj marrëdhënia mes te dyve do jete e jashtëzakonshme. Beqaret do sakrifikojnë çdo gjë vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Për financat merrni masa dhe kujdesuni për çdo hap. Nga ana tjetër mos dëgjoni çdo lloj këshillë sepse disa janë dashakeqëse.

DEMI 21. prill - 21. maj

Dite shume e favorshme ka për te qene kjo e sotmja për ju te dashuruarit. Do arrini t’i shprehni pafundësisht ndjenjat dhe marrëdhënia me partnerin do behet me e qëndrueshme. Beqaret mund te fillojnë lidhje serioze dhe jeta e tyre do ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Financat nuk do jene te mira. Plutoni do iu nxite te shpenzoni pafundësisht dhe situata do ndërlikohet me tepër.

BINJAKET 22. maj - 21. qershor

Me Venusin ne krah, jeta juaj ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme sot. Çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si keni dashur dhe emocionet do jene kurdoherë te forta. Beqaret nuk do jene ende gati për aventura dhe do preferojnë te presin edhe pak për te filluar një lidhje serioze. Ne plani financiar do gjeni me ne fund zgjidhje për problemet qe keni pasur dhe gjendja do ekuilibrohet.

GAFORRJA 22. qershor - 22. korrik

Dite shume e zakonshme do jete kjo e sotmja për ju çiftet. Do vazhdoni te bëni te njëjtat gjera si zakonisht dhe do ndiheni mire pranë atij qe doni. Beqaret me mire te mos pranojnë te shoqërohen me persona qe duan te përfitojnë prej tyre dhe le te presin te duhurin qe do dije t’i vlerësojë pe rate qe janë. Sektori financiar nuk do jete i keq megjithatë po u treguat te kujdesshëm nuk do bëni keq.

LUANI 23. korrik - 22. gusht

Sot do bëni çdo gjë për dashurinë ju qe keni një lidhje dhe atmosfera ka për te qene gjithë kohës elektrizuese. Tashme i dini formulat e dashurisë perfektë dhe do i zbatoni një për një te gjitha etapat. Beqaret ka shume gjasa te realizojnë takimin e tyre te ëndrrave. Buxheti do jete i mire. Ju tashme dini ta menaxhoni atë si duhet dhe e keni kuptuar se ajo nuk është gjithçka për te qene te lumtur.

VIRGJERESHA 23. gusht - 23. shtator

Dite përgjithësisht e mbushur me gëzim te madh do jete kjo e sotmja për çiftet. Ata do dine si ta bëjnë tjetrin te ndihet mire edhe mund te marrin edhe disa vendime te mëdha për te ardhmen. Beqaret duhet te tregohen sa me realiste dhe te mos nxitohen për asgjë. Ne planin financiar do iu konkretizohen shume nga idetë qe keni pasur dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

PESHORJA 24. shtator - 23. tetor

Dite shume pasionante ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Sytë do shkëlqejnë, buzëqeshja do vezullojë dhe zemra do rrahe akoma me fort nga me pare. Beqaret me mire te pranojnë te njihen me shume persona sesa te mbyllen ne vetvete dhe ta kufizojnë veten . Ne planin financiar do jete dite me shume fat dhe gjendja do jete e shkëlqyer.

AKREPI 24. tetor - 22. nëntor

Te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme gjate kësaj dite dhe nuk do kenë aspak ankesa. Partneri do i mbaje ne pëllëmbe te dorës. Beqaret sado qe do mundohen nuk do arrijnë dot te gjejnë një person me te cilin te fillojnë një lidhje vërtet serioze. Me financat tregohuni sa me te arsyeshëm qe te mundeni pasi ne te kundërt do përballeni shpejt me probleme serioze.

SHIGJETARI 23. nëntor - 21. dhjetor

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni kurdoherë mire pranë atij qe dashuroni dhe nuk do keni frike as te provoni aventura te reja me te. Beqaret do jene gati te dalin e te njohin me sa me shume persona vetëm për ta ndryshuar statusin e tyre. Gjendja e financave do jene goxha e trazuar edhe sot.

BRICJAPI 22. dhjetor - 20. janar

Do keni diskutime te gjata me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe me ne fund do arrini te zgjidhni edhe disa probleme qe ju kane munduar prej kohesh. Edhe beqaret do jene me shume fat ne dashuri kështu qe jeta e tyre do ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Financat ne disa momente do jene goxha delikate. Mundohuni te ndalni shpenzimet dhe te merrni masa sa me strikte

UJORI 21. janar - 19. shkurt

Mirëkuptimi, harmonia dhe begatia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Zemra juaj do ndihen përherë mire dhe ne asnjë moment nuk do vuaje. Beqaret nga ana tjetër bëjnë mire te mos nxitohen për asgjë edhe sikur dikush t'i joshe pafundësisht. Buxhetin mundohuni ta ekuilibroni duke ulur shpenzimet dhe duke menaxhuar sa me mire ato para qe do keni neper duar.

PESHQIT 20. shkurt - 20. mars

Venusi do e zbukuroje jetën tuaj ne çift gjate gjithë kësaj dite kështu qe ne shume momente do përjetoni çaste vërtet te lumtura. Debatet dhe konfliktet thuajse do mungojnë tërësisht sot. Beqaret duhet ta ruajnë optimizmin pasi gjithçka mund te ndodhe ne momentin me pak te pritur. Ne planin financiar ka rrezik qe gjendja te jete goxha e trazuar kështu qe bëni kujdes te madh.

m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento

Komente

  • Alidemsi vjeter: 18/01/2020 09:52

    Jam shume dakord te behet 100 mije...

    Përgjigju