Po humbni durimin...hapni sytë, këshillat e yjeve për sot

Po humbni durimin...hapni sytë, këshillat e yjeve për sot

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Keni të drejtë që keni pritshmëri të mëdha. Duket se Hëna është në anën tuaj dhe kjo do t’ju sjellë shumë surpriza. Edhe në punë gjërat po shkojnë mirë, por përgatituni për një periudhë pasigurie të madhe.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Ka shumë gjëra që mund të përmirësohen. Për shembull, shumica e diskutimeve të kësaj periudhe mund të shmangen. Jeni shumë nervoz dhe kjo po ju pengon si në punë ashtu edhe në dashuri.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Keni shumë punë për të bërë dhe gjithçka do të bëni do t’ju sjellë shumë kënaqësi. Jeni të lodhur, por ende nuk është koha për të pushuar. Do të shihni që do të mund të shijoni gjithçka kujdes nga partneri juaj, këto ditë ai/ajo ka nevojë për rehati!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Do të keni një takim të papritur dhe do ta bëni këtë fundjavë. Keni një javë kohë për t’u përgatitur dhe për të ndezur dëshirën për të dalë dhe për të qeshur si më parë! Thjesht mos qëndroni kaq shumë në shtëpi, dilni dhe kënaquni. Puna? Keni kohë të mendoni për të.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Duhet t’i ulni pak pritshmëritë tuaja. Jo sepse diçka e keqe do të ndodhë, por sepse do të habiteni më shumë. Kohët e fundit ndiheni të mërzitur dhe gjithçka duket se po ju mërzit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Po humbisni qetësinë dhe durimin që ju karakterizojnë. Kjo po ndodh për shkak se ndonjëherë ndiheni sikur po përdoreni nga njerëzit përreth jush. Filloni të zgjidhni se kush ju bën vërtet të ndiheni mirë. Bëjeni këtë edhe në punë. Gjërat do të përmirësohen.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Nuk ishte një fundjavë e lehtë. Por kjo nuk do të thotë se java që po nis do të shkojë keq, përkundrazi. Konsiderojeni këtë të hënë si një fillim të ri. Kush tha që dita e parë e javës duhet të jetë gjithmonë e trishtuar?

 

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Duhet të filloni të hapni sytë, përndryshe "trenat do të vazhdojnë të kalojnë" dhe ju vetëm do t’i ndiqni nga pas. Mos u dorëzoni si gjithmonë, pas pak ditësh do të keni një surprizë të bukur që do t’ju lërë pa fjalë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Ka një mijë gjëra që duhet ende t’i sqaroni. Ndoshta disa pak më të vështira, ndoshta të tjera më të thjeshta. Por ju keni forcën për t’i përballuar të gjitha. Dhe mos harroni, partneri juaj do të jetë gjithmonë aty për t’ju dëgjuar.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Jeni pothuajse të lirë nga ajo barrikadë që ju ka mbytur kohët e fundit. Tani e tutje, shikoni dritën në fund të tunelit dhe mos e humbisni atë nga sytë. Duhet të zgjidhni fatin tuaj dhe duhet të jeni të vetëdijshëm për atë që dëshironi të bëni. Mos e harroni këtë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Gjërat janë më mirë, shumë më mirë. Në punë ju pret një javë zjarr, por mos u dorëzoni. Ju presin shumë surpriza!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Gjërat duket se po bëhen serioze. Megjithatë mos harroni se është verë dhe se kjo mund të jetë vetëm një dashuri e madhe verore.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës