Po i fuste në Shqipëri, kapet në Shkodër me më shumë se 494 mijë euro në makinë 56-vjeçari shqiptar banues në Itali

SHKODËR- Një 56-vjeçar është arrestuar në pikën kufitare të Muriqanit në Shkodër, pasi në makinë i janë gjetur afër 500 mijë euro të padeklaruara.

Gjatë kontrollit në makinën tip ‘Benz’ të Rudolf Radit, lindur në Tiranë dhe banues në Ancona, Itali, në vijën e dytë, shërbimet e policisë gjetën të fshehura në mjet, 494.785 euro, të cilat nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. 56-vjeçari i kishte fshehur eurot brenda tapicerisë së makinës.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Rudolf Radit, për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.  

Nga strukturat hetimore të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon puna për zbardhjen e plotë të këtij rasti.

1627028083_leke.jpg

1627028091_Sequence03.00000806.Still020.jpg

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Scutari: 23/07/2021 13:02

  Pse nuk iu bejne analizat per lende narkotike??! Prerjet 20-50 jane vetem prerje nga trafiku i droges!!

  Përgjigju
  • doberman: 23/07/2021 21:19

   pse o shoku djersen tende ka vjedh..

 • Hall i madh: 23/07/2021 10:47

  Te zberthejn policet gjith makinat qe hyjn ne shqiperi ne ver , me aq lek sa kapin lajn gjith borxhin qe kemi.

  Përgjigju
  • Bleid: 24/07/2021 18:36

   Po ik o shok ca te duhet ty mbulki hallet e tua vet jo me inat ndaj tjetrit ti po je i zoti ik bej sa beri ai

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

‘I pari për të cilin futem është Sabiani!’, një këngëtare hyn në shtëpinë e BBV: Besoj do të lidhem me të