EMRI/ Po lëvizte me pistoletë në makinë, arrestohet 60-vjeçari në Vorë

EMRI/ Po lëvizte me pistoletë në makinë, arrestohet 60-vjeçari në Vorë

Makina dhe arma e sekuestruar

Xhavit Prini, 60 vjeç ka rënë në pranga pasi ishte duke qarkulluar me armë zjarri pistoletë me vete.

Prini u ndalua teksa ishte duke lëvizur me makinë në fshatin Prezë të Vorës.  Gjatë kontrollit, efektivët i gjetën dhe i sekuestruan armën e zjarrit të llojit pistoletë, krehrin e saj me 6 fishekë. 60-vjeçarit po ashtu i sekuestrua dhe mjeti me të cilin ishte duke lëvizur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

S.C/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin