‘Po mbytemi, po mbytemi’... telefonata që njoftoi policinë për 50 emigrantët në brigjet e Adriatikut

1610199709_klandestine.jpg

Një telefonatë ka lajmëruar autoritetet shqiptare për praninë e një gomone me 50 emigrantët shqiptarë në brigjet e Vjosës.

Mësohet se pasi gomonia e tyre ka filluar të fundosej, ata kanë lajmëruar sallën operative me një numër shqiptar duke i bërë thirrje ‘po mbytemi, po mbytemi.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se gomonia me të cilën udhëtonin emigrantët ishte 10 metra e gjatë me dy motorë të fuqishëm por avaria që kanë pasur ka bërë që të prishen motorët.


Lajmi kryesor:

50 sirianët e kapur në Vlorë/ 3 trafikantët shqiptarë hidhen nga anija e rojes bregdetare dhe i zhduken autoriteteve! Arrestohet pronari i një hoteli në Tiranë, i strehoi


E.M./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Mungesa e ndriçimit shkakton aksident të katërfishtë! Shpëtojnë për mrekulli 4 shoferët