Po ngjiste malet me motoçikletë, turisti gjerman bie në humnerë në Tepelenë, thyen këmbën

Turisti i dëmtuar

TEPELENË-Një turist gjerman ka rënë në një humnerë në fshatin Salari të Tepelenës teksa ishte duke ushtruar sporte malore me një motoçikletë. 57-vjeçari O. L., banues në Gjermani,  ishte duke ngjitur një shteg mali për të ngjitur majën e tij, por ka humbur kontrollin e motoçikletës dhe ka rënë në humnerë.

Ambulanca ka bërë të mundur nxjerrjen e turistit nga humnera, i cili ka marrë dëmtime në këmbë. Ai është dërguar në spitalin e Tepelenës për marrjen e trajtimit të nevojshëm.

Ditën e djeshme në Armen të Selenicës një turist anglez që ecte me motor u aksidentua dhe ndërroi jetë. 49-vjeçari ka qenë duke zhvilluar hiking me motoçikleta buzë lumit Shushicë, por ka humbur kontrollin dhe është rrëzuar duke humbur jetën.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë