Po pastronte kanalin, e zë korrenti dhe mbetet i plagosur vëllai i Ziver Veizit, që u vra më 21 janar 2011 (VIDEO)

Një tjetër tragjedi mund të ishte shënuar në familjen Veizi në Gjirokastër, që humbën djalin Ziverin, në protestën e 21 janarit në Bulevard kundër qeverisë Berisha.

Djali tjetër i tyre, Mete Veizi, punonjës në pastrim gjelbërimin e bashkisë së qytetit, ka qenë duke pastruar në një kanal anë rrugës, kur një incident për pak i ka marrë jetën. Një shtyllë tensioni ka rënë në rrethana të paqarta dhe Mete Veizin e ka zënë korrenti.

Lajm në përditësim...

Foto nga vendi i ngjarjes

K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar