Po peshkonte në lumin Osum, mbytet 45-vjeçari! Humb jetën edhe një pushues në plazhin e Velipojës

Dy qytetarë kanë humbur jetën pasi janë mbytur.

Në lumin Osum në Berat, një 45 vjeçar është gjetur i mbytur. Viktima është identifikuare si Ilir Mejdani dhe është nxjerr sot rreth orës 10 të mëngjesit nga lumi Osum i pajetë nga forcat zjarrfikëse.

Mejdani po peshkonte në lumin Osum, ndërkohë që trupi i tij u gjet në afërsi të urës së Goricës dhe tashmë është dërguar në morgun e spitalt. Nuk dihen ende shkaqet e mbytjes së 45-vjeçarit.

Ndërkohë një tjetër person është mbytur në plazhin e Velipojës. Sipas të dhënave të para të policisë, viktima është identifluar si shtetasi, Murat Hyseni 76-vjeç nga Ferizaj, Kosovë.

Ka qenë roja bregdetare, që ka nxjerrë deri në breg të moshuarin dhe ka njoftuar edhe ambulancën e cila ka mbërritur në kohë. Por pushuesi nuk ka mundur që të mbijetojë edhe pas ndihmës mjekësore.

M.Q./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori