Po qarkullonte me pistoletë, policia arrestoi të riun në Durrës, në shtëpi iu gjet kallashnikov dhe municione luftarake

DURRËS- Policia e Durrësit ka arrestuar një 18-vjeçar, pasi gjatë kontrollit të ushtruar fizik ndaj tij, iu gjet një pistoletë sportive.

I riu, R.C është ndaluar në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Kockave”, Plepa, Durrës, ndërsa më pas policia ka ushtruar kontroll edhe në banesën e tij ku ka gjetur 1 armë zjarri kallashnikov dhe 4 krehra automatiku me fishekë luftarak. 

Në këtë mënyrë është finalizuar operacioni policor i koduar “Blic”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Menaxheri dhe punonjësja vjedhin kompaninë në shifrën e 3.5 mln lekëve, por në fund e pësojnë