Po shkarkonte inerte në rrugë, vihet nën hetim 56-vjeçari në Dhërmi

DHËRMI- Një 56-vjeçar është vënë në hetim në Dhërmi, pasi është kapur duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor në Dhërmi, pa autorizim nga bashkia.

56-vjeçari në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Perivolos”, po shkarkonte inertet që kishte transportuar me kamion në një sipërfaqe toke duke ndotur kështu mjedisin dhe ajrin.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Himarë referuan materialet procedurale në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin F. K., 56 vjeç, banues në Dhërmi.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të përfshirë në këtë rast.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme. 

SI.E./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Erioni: 09/12/2023 22:30

    Policet Kan Dash naj lek se une pashe vetem punime ne kantier ndertimi po kujt i thuj copave te katunarit qe Jane bere polica apo edhe keta qe quhen OPGj copa idiotesh

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë