VIDEO/ Po transportonin 8 klandestinë sirianë, arrestohen 2 trafikantët në Lushnjë

LUSHNJË- 8 klandestinë janë gjetur në dalje të aksit Lushnjë-Rrogozhinë, ndërsa trafikantët e tyre janë arrestuar nga policia.

Policia ka gjetur mjetin tip ‘Mercedez’ me targa ‘AB 653JR8’, brenda së cilit ishin katër gra dhe 4 burra, të cilët dyshohet se janë sirianë. Mjeti u gjet i braktisur në dalje të autostradës Lushnjë-Rrogozhinë, në afërsi të fshatit Golem.

Pas gjetjes së emigrantëve është bërë i mundur edhe ndalimi i drejtuesit të mjetit ‘Benz’ dhe një shoqëruesi.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Ukraina dhe shtetet baltike paralajmërojnë se do bojkotojnë takimin e OSBE-së për shkak të Lavrovit

Ukraina dhe shtetet baltike paralajmërojnë se do bojkotojnë takimin e OSBE-së për shkak të Lavrovit