Po kthehej nga Turqia me familjen, 33-vjeçarin e zë gjumi në timon dhe del nga rruga në aksin Fier-Vlorë, humb jetën 6-vjeçari

VLORË- Rruga për kthimin nga Turqia ka rezultuar tragjike për familjen Mithi, të cilët u përplasën me tabelën në anë të rrugës në aksin Fier-Vlorë, e për pasojë humbi jetën fëmija e tyre, vetëm 6-vjeç.

Aksidenti i rëndë ndodhi rreth orës 4 të mëngjesit të sotëm në afërsi të fshatit Panaja. Andi Mithi, 33-vjeç, i cili po udhëtonte me gruan dhe 2 fëmijët, pasi ishin kthyer nga Turqia, duke drejtuar makinën tip “Benz”,  ka humbur kontrollin e mjetit pasi e kishte zënë gjumi në timon, dhe është përplasur me tabelën në anë të rrugës. Për pasojë makina ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Nga aksidenti i rëndë një nga fëmijët, 6-vjeçari Orhan Mithi, ka ndërruar jetë në vend. Ndërkohë drejtuesi i mjetit, si dhe shtetasja Albana Mithi 34 vjeçe dhe fëmija tjetër 3 vjeçe, ndodhen në spital e Vlorës, nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

1661838063_vlore.jpeg

1661836160_vlor.jpeg

 

Makina e permbysur dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:02
Aksidenti në aksin Fier-Vlorë, Report Tv siguron detaje si ndodhi ngjarja! Shoferin e kishte zënë gjumi në timon

1661837377_vlore.jpg

Report Tv ka siguruar detaje të reja për aksidentin në aksin Fier-Vlorë ku humbi jetën një fëmijë 6 vjeç. Duke qenë se vinin nga Turqia, familja ka udhëtuar gjithë natën për të mbërritur në Vlorë. Në Panaja, drejtuesin e ka zënë gjumi në timon duke bërë që makina të dalë nga rruga. Makina është përplasur me barrierat mbrojtëse të rrugës.

Për pasojë, fëmija 6 vjeç ka humbur jetën, ndërsa prindërit dhe e motra ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ata po marrin ndihmën mjekësore në urgjencën e spitalit të Vlorës pasi plagët e marra në trup janë të shumta

Ora 07:51
Makina e kthyer përmbys, pamje nga aksidenti tragjik në aksin Fier Vlorë ku ndërroi jetë 6-vjeçari

1661838063_vlore.jpeg

Orhan Mithi, 6-vjeç ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në aksin Fier-Vlorë. Report Tv ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes, ku shihet makina e kthyer përmbys në anën tjetër të rrugës. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur fëmija tjetër i familjes Mithi vetëm 3 vjeç, si dhe Andi e Albana Mithi. Dyshohet se makina ka humbur kontrollin duke u përplasur me një tabelë e më pas ka përfunduar në anën tjetër të rrugës duke u kthyer përmbys.

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rina: 30/08/2022 15:07

  Zoti i forcofte, fatkeqesi e madhe per humbjen e engjellit te tyre, don zoti i shpeton te tjeret e i ruan mend e kokes se dhimbja eshte e madhe. Pushofte ne paqe

  Përgjigju
 • Muzaka i Ri: 30/08/2022 12:40

  Zoti e prehte ne paqe engjellin e vogel, sherim te shpejt dhe kurajo familjes ta perballoj kete dhimbje te madhe.

  Përgjigju
 • pajtimi: 30/08/2022 07:16

  mos i jepni patenta kafsheve,,,,parentat te jepeb pas 6 muaj kurs,,,....

  Përgjigju
  • leshi dijes: 30/08/2022 13:32

   po ca lidhje ka ky mhb qe ben ti, cdo kush esht njeri e mund ta zeri gjumi ne timon. Gjynaf femija shkret...

  • Eri: 30/08/2022 10:38

   Po ik o genc mos fol kur nuk i njef njerzit. Cdo person qe ban aksident sipas teje asht kafshe? Shko npun ban naj hajr

  • Lexues: 30/08/2022 10:28

   Si s’ke turp, mor maskara. Ne vend te ngushellosh familjen, llap gjera pa lidhje. Aksidenti mund t’i ndodhe cdokujt ne cdo moment, edhe kur zbatohen pike per pike te gjithe rregullat e qarkullimit. Nje prind qe ka gjithe familjen ne makine eshte shoferi me i kujdesshem ne bote.

  • sdghdghsdgf: 30/08/2022 10:22

   Po ik o psikopat. Je nje mbeturine qe me fatkeqesine e tjetrin nxjerr m*t nga goja dhe fyen.

  • shshsh: 30/08/2022 09:53

   po ik mor ti fisq**. shiko hallin tat jep mend ti edhe tregon per kafsh e patenta

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’