Po ujiste bimët me kanabis, arrestohet kultivuesi i drogës në Tiranë

Po ujiste bimët me kanabis, arrestohet kultivuesi i drogës në Tiranë

TIRANË- Pëllumb Lamja është arrestuar nga policia e Tiranës për kultivim kanabis.

Policia njofton se gjatë kontrollit në kufirin ndarës të fshatrave Vaqarr, Pezë dhe Baldushk, kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar "Green hills".

Në kuadër të këtij operacioni u arrestuar Pëllumb Lamja, banues në Bulticë. Gjatë ndërhyrjes nga policia ai është kapur në flagrancë duke ujitur bimët narkotike cannabis sativa.

82 bimët e dyshuara narkotike cannabis sativa u asgjësuan nëpërmjet djegies.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mergimtari: 21/09/2023 14:03

  Po kanabisi sikur u lejua me ligj,ju vazhdoni te ndaloni persona.Te gjithe keta persona te denuar per kanabis,duhet te quhen te "persekutuar".

  Përgjigju
 • Ja si i fusin flakën: 21/09/2023 09:51

  Në mes të pyllit policat. Liroheni si Enca dhe këtë se vetëm ujë për të shuar zjarrin i shkreti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ndeshje e 'çmendur' me pesë gola, Atalanta mund 3-2 Milanin me Gjimshitin në fushë

VIDEO/ Ndeshje e 'çmendur' me pesë gola, Atalanta mund 3-2 Milanin me Gjimshitin në fushë