Po zgjeronin pa leje lokalin e tyre, goditen dy raste të ndryshme, arrestohen dy pronarët në Tiranë

Lolaket pa leje në Tiranë

Aksioni për parandalimin dhe goditjen e rasteve të ndërtimeve pa leje është shtrirë edhe në Tiranë, ku janë zbuluar dhe parandaluar 2 raste të ndryshme , duke çuar në 2 të arrestuar.

Dy pronarë të lokaleve janë arrestuar në aksione të ndryshme në Tiranë, pasi janë kapur duke kryer punime e shtesa të biznesit të tyre .

Arrestohet Artan Osmani, 49 vjeç, pasi në rrugën “Ymer Kurti” në biznesin(lokal) në pronësi të tij, u konstatua duke ndërtuar pa leje. Në pranga ka rënë edhe Gëzim Lila, 49 vjeç, pasi në fshatin Bastar Murriz, në lokalin e tij, u konstatua duke kryer punime ndërtimi pa lejen përkatëse.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Do të ngresh një bujtinë, fermë apo biznes në fshat? Veliaj prezanton nismën për gratë dhe vajzat e Tiranës