Pogradec, arrestohet shtetasi i
shpallur në kërkim Dritan Lushka

Pogradec, arrestohet shtetasi i <br />shpallur në kërkim Dritan Lushka
POGRADEC- Është arrestuar shtetasi i shpallur në kërkim Dritan Lushka banues në fshatin Bishnicë të Pogradecit. Gjykata e Pogradecit, me vendimin e marrë në datën 7 mars të këtij viti, ka vendosur masën e sigurisë arrest në burg, për veprat penale vrasje e mbetur në tentativë dhe prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake.
Ndërsa për ngjarjen e ndodhur me datë 28 shkurt të këtij viti, në fshatin Velçan të Pogradecit, Dritan Lushka, ka qelluar me armë zjarri ne pjesen e shpines 52 vjeçarin Florian.H, për motive të dobta. Ndërsa çështja i ka kaluar prokurorisë së Pogradecit për hetime të mëtejshme.

(fj.di/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB: S'mund të ketë fitues të një lufte bërthamore

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB: S'mund të ketë fitues të një lufte bërthamore