Pogradec, kreu manovër të gabuar, Rrugorja ndëshkon me gjobë drejtuesin e automjetit

Pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale, ku duket një automjet tip ‘Audi’ që kreu një parakalim të gabuar në aksin rrugor ‘Pogradec-Korçë’, shërbimet e Rrugores së Korçës kanë lokalizuar dhe bllokuar automjetin.

Gjithashtu kanë ndëshkuar me gjobë 10 mijë lekë të rinj drejtuesin e mjetit A.D.

'Shërbimet e Sektorit të Policisë Rrugore Korçë,  pas publikimit të një videoje në rrjete sociale, për një automjet tip "Audi" që kreu parakalim të gabuar në aksin rrugor "Pogradec-Korçë", në dalje të qytetit të Pogradecit, kanë lokalizuar dhe bllokuar automjetin, si dhe kanë ndëshkuar me masë administrative 10000 lekë të rinj, drejtuesin e mjetit, shtetasin A. D.', thuhet në njoftimin e policisë.

Policia Rrugore apelon të gjithë drejtuesit e mjeteve të zbatojnë rregullat e qarkullimit me rigorozitet.

G.K/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty