Pogradeci nën tingujt e muzikës jazz, koncerti ‘mbërthen’ për një orë publikun pogradecar

Muzika Jazz zbriti në Pogradec mbrëmjen e së dielës.

Koncerti me muzikë shqiptare dhe të huaj, sjellë nga Gent Rushi & Band dhe këngëtarja Alba Dajlani mbajti të mbërthyer publikun për më shume se një orë në sheshin “Odeon”.

Muzikanti Gent Rushi tha se koncerte te ngjashme do te mbahen dhe ne qytete te tjera.

Harmonia e grupit sjell komoditet në skenë për këngëtaren Alba Dajlani.

Për kitaristin e bandës Ron Gjura ky koncert është një mundësi e mirë për të prezantuar muzikën shqiptare.

SI.E./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë