Policia e Dibrës dhuron gjak për fëmijët talasemikë

Krahas angazhimeve të tjera të përhershme, për sigurimin e rendit e sigurisë publike,  Policia e Dibrës iu përgjigj pozitivisht thirrjes së spitalit Rajonal të qytetit të Peshkopisë për dhurim gjaku.

Punonjës të forcave “Shqiponjat” të Rrugores ,  Rendit dhe të Hetimit të Krimit  të Drejtorisë Vendore Dibër  dhuruan gjak, paraditen e sotme, duke dëshmuar se Policia është dhe mbetet përherë pranë komunitetit dhe në shërbim e ndihmë të tij.

Drejtori Vendor i Policisë Drejtues i Parë Skënder Hita, u shpreh se  "Humanizmi dhe sakrifica janë në thelb të misionit të Policisë së Shtetit dhe në këtë kontekst u realizua dhurimi i gjakut për fëmijët talasemikë".  Ky solidarizim dhe kontribut do të vijojë dhe në ditët e ardhshme nga strukturat e tjera të Policisë.

#DhuroJetëDhuroGjak

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Norvegjia premton 92 milionë dollarë ndihmë humanitare për Ukrainën

Norvegjia premton 92 milionë dollarë ndihmë humanitare për Ukrainën