Policia gjen 113 kg kanabis te
Gjiri i Lalëzit, gati për t'u trafikua

Policia gjen 113 kg kanabis te<br />Gjiri i Lalëzit, gati për t'u trafikua
DURRES- Gjatë kontrolleve të ushtruar nga Roja Bregdetare, një ditë më parë, Policia Kufitare dhe Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në afërsi të Kepit të Rodonit dhe në zonën e Gjirit të Lalëzit, në det janë konstatuar dhe sekuestruar disa pako, të dyshuara me lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës janë kryer veprimet e mëtejshme procedurale dhe peshimin e lëndës, ku në përfundim rezultoi se pesha e përgjithshme e lëndës narkotike ishte 113 kg e futur në 22 pako.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda vijojnë hetimet për zbulimin e origjinës së lëndës, identifikimin e personave të përfshirë në këtë aktivitet kriminal dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Trafikimi i lëndëve narkotike" parashikuar në nenin 283/ a të Kodit Penal.

[gallery]22283[/gallery]

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Propozimi i Ramës për kryetaren e SHISH, deputeti Shehu: Dëmton Kosovën, s'duhet t'i bëjmë karshillëk! Është patriotizëm i gabuar

Propozimi i Ramës për kryetaren e SHISH, deputeti Shehu: Dëmton Kosovën, s'duhet t'i bëjmë karshillëk! Është patriotizëm i gabuar