VIDEO/Policia gjobit furgonët që transportojnë nxënësit: Nuk përdoren rripat e sigurimit

Policia Rrugore e Tiranës ka gjobitur 15 drejtues të furgonëve që transportojnë nxënës nëpër shkolla. Shoferët janë gjobitur për shkak se fëmijët nuk kishin rrip sigurimi, si dhe nuk kanë përdorur mjetet e fiksimit në sendilje. 

Gjithashtu furgonët që transportojnë nxënës janë verifikuar edhe për dokumentacionin, si dhe kushtet teknike të mjeteve të tyre nga Policia Rrugore. 

Po ashtu Policia ka kontrolluar edhe shoferët e motorrave që nuk përdorin kaskat mbrojtëse. Pjesë e kontrolleve kanë qënë edhe makinat e parkuara gabim, ku janë gjobitur 23 mjete.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge