Policia i kontrollon banesën 46-vjeçarit në Vlorë, i gjen rreth 9000 fara cannabis, lëndë narkotike dhe fishekë

Lënda e sekuestruar nga policia

Policia e Vlorës pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas mbante lënde narkotike në banesë, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat është arrestuar në flagrancë shtetasin Shkëlqim Isufajn, 46 vjeç, banues në lagjen “Pavarësia”, Vlorë.

Policia njofton se pas një kontrolli të ushtruar në banesën e tij i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, rreth 9000 fara të bimës cannabis sativa, një sasi lënde narkotike cannabis në formë pluhuri, boçeje dhe çokollate, si dhe 196 fishekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme hetimore.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Yuri Kim shkëlqeu dhe foli shqip: 'Votoni ndryshimin, dhe jo riciklimin e politikanëve që ju vodhën 30 vjet'