Policia kap në flagrancë një 29-vjeçar të dehur, apel qytetarëve (Video)

Policia Rrugore e Tiranës

Një 29-vjeçar është ndaluar nga Policia Rrugore e Tiranës në orët e para të mëngjesit në 'Kombinat', pasi po drejtonte mjetin me shpejtësi dhe në gjendje të dehur. Policia bën të ditur se bëhet fjalë për personin me inicialet H.M.

I riu rezultoi nga testi i parë i bërë me sasinë e alkoolit 0.62 mg/l, ndërsa nga testi i dytë me 0.59 mg/l.

Policia Rrugore i bën thirrje qytetarëve që të mos shpejtojnë, pasi radari funksionon në çdo rrugë të kryeqytetit.

“Mos drejtoni mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur se Drageri me policin rrugor është në çdo rrugë të Tiranës”, apelon Policia duke shtuar se mjetet e transportit publik janë zgjidhja më e mirë në rast se drejtuesit e mjetit dëshirojnë të konsumojnë alkool.

  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!