Dyshohet se janë përdorur në ngjarje kriminale, sekuestrohen 2 pistoleta dhe 1 kallashnikov! Shoqërohet në komisariat polici i burgut të Peqinit

Dyshohet se janë përdorur në ngjarje kriminale, sekuestrohen 2 pistoleta dhe 1 kallashnikov! Shoqërohet në komisariat polici i burgut të Peqinit

Armët e sekuestruara

Policia e Elbasanit ka sekuestruar sot tre armë zjarri. Burime për Report Tv bëjnë me dije se 2 pistoleta dhe 1 kallashnikov janë sekuestruar në një ambient pranë Burgut të Peqinit. Policia ka shoqëruar Landi Toskun, punonjës policie në këtë burg.

Sakaq, të njëjta burime konfirmojnë për Report Tv se Tosku është kushëriri i kryebashkiakut të Peqinit. Dyshohet se këto armë zjarri të cilat tashmë janë në duart e policisë, të jenë përdorur në ngjarje kriminale në aksin rrugor Elbasan-Rrogozhinë.

Report Tv ka siguruar edhe një foto të armëve që u gjetën. Vlen të përmendim se qyteti i Elbasanit është një ndër zonat e 'nxehta' sa i përket krimit. 

Të shumta janë atentatet mafioze që kanë ndodhur, krime të cilat nuk kanë ende një autor. Armët e sekuestruara sot besohet se do t'i nënshtrohen ekspertizës për të zbuluar detaje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

BE-ja fut dy komandantë të Hamasit në listën e terroristëve

BE-ja fut dy komandantë të Hamasit në listën e terroristëve