Politekniku 'vishet' me ngjyrat e flamurit të Emirateve Arabe, Rama: Mik dhe partner i veçantë në kohë sfiduese për shqiptarët

Universiteti i veshur me flamuri e Emirateve te Bashkuara Arabe

Godina e Universitetit Politeknik të Tiranës është veshur mbrëmjen e sotme me ngjyrat e flamurit të Emirateve të Bashkuara Arabe, si shenjë solidariteti pasi Emiratet e Bashkuara Arabe festojnë sot 49-vjetorin e pavarësinë dhe ndihmës për rindërtimin e 2000 banesave në Durrës, pas tërmeti tragjik.

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar Emiratet e Bashkuara Arabe për ndihmën dhe bashkëpunimi, duke i cilësuar si mik dhe partner të veçantë, që u është gjetur pranë shqiptarëve në kohë sfiduese.

“Shqipëria nderon me shumë respekt Ditën e Emirateve të Bashkuara Arabe, një mik dhe partner i veçantë në kohë shumë sfiduese për popullin shqiptar. Ne kurrë nuk do ta harrojmë atë që bëri Emiratet e Bashkuara Arabe për ne në vitin 1999 gjatë luftës së Kosovës, si dhe pas tërmetit të vitit 2019! Zoti i bekoftë njerëzit e Emirateve të Bashkuara Arabe”, shkruan Rama.

 Vetëm pak ditë pasi kulla më e lartë në Dubai Kulla Burj Khalifa u ngjyros kuq e zi, më 28 Nëntor, për 108-vjetorin e Pavarësisë.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • fred: 03/12/2020 09:26

  ah ky esht komplet budalla, o zot o zot sa budalla eshte, neser e ka rradhe rumania, pasneser bangladeshi, te shtunen, pakistani e kshu me rradhe, o ti je i cmendur fare, o zot si nuk doli nje qe nuk esht i cmendur ne ate vend

  Përgjigju
 • redi: 03/12/2020 08:26

  Miku gjithmone duhet vleresuar ,se esht akt moral dhe fisnik

  Përgjigju
  • Cubi: 03/12/2020 15:49

   Te usa e Te bashkimit europian duhet ta vesh vesh CDO dite. Kane qe nga 90' qe na mbajne me buk×

Lajmi i fundit

John

Bora gjysmë metri/ Fshati Panarit në Korçë me 40 familje i bllokuar prej 13 ditësh, banorët tentojnë të hapin vetë rrugën, por pa sukses