Porti i Durrësit/ Po fusnin 20 mijë euro të fshehura në kroskotin e makinës dhe pije alkoolike kontrabandë, 1 në pranga, 3 në hetim

DURRËS- Shoferi i një autobusi është arrestuar në Portin e Durrësit, ndërsa 3 persona të tjerë janë vënë në hetim, pasi gjatë kontrolleve të ushtruara u janë gjetur pije alkoolike që po i fusnin kontrabandë, si edhe 20 mijë euro të padeklaruara.

Rasti i parë bën fjalë për 120 pije alkoolike dhe produkte të tjera të cilat po futeshin kontrabandë. Policia ka arrestuar drejtuesin e autobusit 36-vjeçarin E.P., ndërsa është vënë në hetim edhe shoferi tjetër zëvendësues I. G., 55 vjeç, të dy banues në Shkodër.

Ndërkohë, rasti i dytë ka të bëjë me 20 mijë euro të padeklarauara në një makinë që janë gjetur nga kontrollet e Policisë Kufitare në Portin e Durrësit. Paratë ishin të fshehura në kroskotin e një automjeti fuoristrade tip "Nissan". Policia ka vënë në hetim shoferin A. R., 50 vjeç, dhe pasagjerin E. H., 35 vjeç, të dy banues në Durrës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Agua: 12/02/2024 10:16

    Pse nuk e thoni se vera eshte per zamir manen apo ndonje oligark tjeter pasi nga arkat duket qe jane vere solaia mbi 800€ shishja dhe shampanje don perinjon qe shitet te kavaliero mbi 3000€ shishja.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane