Portugalia bllokon shitjen e vilës së Abramovich

Portugalia bllokon shitjen e vilës së Abramovich

Vila në Portugali e miliarderit rus Roman Abramovich

Portugalia bllokoi shitjen e një vile 10 milionë euro në pronësi të miliarderit rus Roman Abramovich.

Prona ndodhet në resortin ekskluziv të Quinta do Lago në Algarve dhe shitja sipas raportimeve ishte bllokuar që prej 25 marsit me kërkesë të Ministrisë së Jashtme të Lisbonës.

Miliarderi rus Abramovich, i cili po vuan nga sanksionet ndërkombëtare pas nisjes së luftës në Ukrainë, u përpoq të shiste vilën 15 ditë para fillimit të ofensivës së Moskës përmes agjencisë “Millhouse Views LLC”, e cila është me seli në Delaware (SHBA) dhe është pronë e tij, sipas raportimeve të gazetës “Publico”.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?