Prefektura e Ankonës konfirmon: 9 të vdekur nga përmbytjet! 4 të zhdukur, mes tyre 2 fëmijë

Prefektura e Ankonës konfirmon: 9 të vdekur nga përmbytjet! 4 të zhdukur, mes tyre 2 fëmijë

Prefektura e Ankonës ka konfirmuar se nga përmbytjet në rajon Marche të Italisë janë 9 të vdekur dhe jo 10, siç u raportua në fillim. Dy prej tyre ende nuk janë identifikuar. Ndërkohë që 4 persona rezultojnë ende të zhdukur, dy prej të cilëve janë fëmijë


Lajmi kryesor:

Përmbytje të mëdha në rajonin e Marche në Itali, 10 të vdekur dhe 3 të zhdukur! Shpallet gjendje e jashtëzakonshme, qeveria 5 milionë euro ndihmë (FOTO+VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)