Prej ditësh i shtruar te 'Shefqet Ndroqi', humb jetën nga COVID, ish-kreu i Këshillit të Qarkut Elbasan

Ish-kreut të Këshillit të Qarkut Elbasan, Kozma Hakani.

COVID i ka marrë jetën ish-kreut të Këshillit të Qarkut Elbasan, Kozma Hakani.

Hakani ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare. Ai nuk e ka fituar betejën me COCID pasi prej ditësh ishte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Hakani ka qenë edhe drejtor i Arsimit në qarkun e Elbasanit, ndërkohë që për 40 vite punoi sistemin e arsimit në shkolla të ndryshe të qytetit të Elbasanit.

Ai nuk është rasti i parë nga rradhët e arsimtarëve që ka humbur betejën me COVID.


Lajmi kryesor:

557 raste të reja e 12 humbje jete nga COVID! Humb betejën ish-arbitri i volejbollit dhe ish-kreu i Këshillit të Qarkut Elbasan! 491 pacientë të shtruar në 3 spitale


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?×

Lajmi i fundit

John

Varianti i ri britanik i COVID-19 ka mbërritur në Serbi, Vuçiç: Kam frikë, sot është më e vështirë të sigurosh vaksina se armë bërthamore