Presidenca, SPAK-u, 'Drejtësia' dhe KLP 140 ankesa për gjykatat, ILD nis verifikimin e denoncimeve

Presidenca, SPAK-u, 'Drejtësia' dhe KLP 140 ankesa për gjykatat, ILD nis verifikimin e denoncimeve

Jo vetëm qytetarët ankohen për vendimet e prokurorëve dhe gjyqtarëve në vend, por institucionet shtetërore nga më të rëndësishmet si Presidenti i Republikës, SPAK-u, KLP-ja, Prokurori i Përgjithshëm e deri  tek ministria e drejtësisë dhe drejtoria e burgjeve kanë paraqitur plot 140 ankesa për 7 muaj.

Ankesat janë protokolluar tashmë dhe po verifikohen nga inspektori i lartë i drejtësisë Artur Metani që deri më tani ka përfunduar 4 prej tyre duke kërkuar shkarkim gjyqtari e deri në vërejtje publike për prokurorë.

Ndërkohë qytetarët kanë paraqitur 442 ankesa duke e cuar numrin total të ankesa në pritje të një vendimi nga ILD në plot 582 për 7 muaj, ose mesatarisht 83 ankesa çdo muaj.

Faksimile nga raporti

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Komiteti Shqipëri-PE mblidhet sot në Bruksel, pritet të miratohet rezoluta e hartuar nga euro-deputetët për Shqipërinë

Komiteti Shqipëri-PE mblidhet sot në Bruksel, pritet të miratohet rezoluta e hartuar nga euro-deputetët për Shqipërinë