Presidenti amerikan, Donald Trump: Justin Trudeau është një burrë i mirë

Donald Trump dhe Justin Trudeau

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka theksuar ditën e sotme se kryeministri kanadez, Justin Trudeau ishte një burrë i mirë, pas një degradimi të dukshëm të marrëdhënieve mes dy krerëve kohëve të fundit, periudhë që përfundoi me një mearrëveshj tregtare midis tyre.

Kur u arrit një konsensus mbi një marrëveshje të re SHBA-Meksikë-Kanada (USMCA), presidenti amerikan ka njoftuar se:

Ka pasur tensione të forta mes atij dhe mua. Por gjithçka është rregulluar. Afër mesnatës, mbrëmjen e kaluar.

                    Donald Trump

Gjithashtu Trump kishte refuzuar të takonte Justin Trudeau në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, sepse kanadezët, sipas presidentit amerikan, “trajtonin shumë keq” SHBA-në në aspektin e këmbimeve tregtare.

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Test pa 'xixa' mes Vllaznisë dhe Apolonisë, por ndeshja ndiqet nga shumë tifozë