Presidenti Bajram Bega në hetim? SPAK për Report Tv: Lajm i pavërtetë

Presidenti Bajram Bega në hetim? SPAK për Report Tv: Lajm i pavërtetë

Presidenti Bajram Begaj

TIRANË- Prokuroria e Posaçme kundër Krimit e Korrupsionit përgënjeshtron lajmet që qarkullojnë prej disa ditësh se presidenti i zgjedhur Bajram Begaj është person në hetim prej tyre.

Interesimit të ReportTv me një kërkesë drejtuar kreut të SPAK, Arben Kraja ky institucion Iu përgjigj se nuk ka asnjë hetim ndaj shtetasit Bajram Begaj apo ky shtetas të jetë në hetim prej Prokurorisë së Posaçme.

Report Tv: Është në hetim z.Bajram Begaj nga SPAK sot i zgjedhur president?

Arben Kraja: Nuk është në hetim dhe nuk ka ndonjë hetim ndaj tij

Prej disa ditësh në disa media pas propozimit të emrit të ish-shefit të shtabit të Përgjithshëm Bajram Begaj dhe më pas votimit të tij si president, qarkullon si lajm se Begaj është në hetim nga SPAK.

Ai është ndër emrat e kallëzuar penalisht nga ish-ushtaraku Artur Meçollari për tjetërsimin e bazave ushtarake, por SPAK e mohon që Begaj të jetë në hetim apo në emri i tij të jetë regjistruar si person në hetim në regjistrin e veprave penale.

Begaj u zgjodh President në raundin e katërt të votimit, ku mori 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

B.K./xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Seanca paraprake/ Edvin Prifti paraqitet në GJKKO por mungon avokati

Seanca paraprake/ Edvin Prifti paraqitet në GJKKO por mungon avokati