Begaj takohet me Presidentin e SHBA-së Joe Biden: Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash

Begaj takohet me Presidentin e SHBA-së Joe Biden: Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash

Presidenti Joe Biden dhe Presidenti Bajram Begaj

SHBA- Presidenti Bajram Begaj dhe zonja e parë Armanda Begaj kanë takuar sot (21 shtator) presidentin e SHBA-vë Joe Biden dhe zonjën e parë Jill Biden.

Fotot i ka publikuar në rrjetet sociale vetë kreu i shtetit ku shkurtimisht nënvizon faktin se jemi miq dhe aleatë me SHBA-në të bashkuar nga një aleancë vlerash.

'Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash.'- shkruan Begaj.

Presidenti Bajram Begaj, ndodhet në SHBA në kuadër të Sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Në orët e vona të mbrëmjes, Begaj pritet të mbajë edhe një fjalë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Një ditë më parë kreu i shtetit u takua me zv.Ndihmës Sekretarin e Shtetit, Gabriel Escobar, me të cilin diskutuan për proceset integruese të rajonit tonë në BE.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lushi: 21/09/2023 15:55

    Po parukierja gruas dhe shoqja Vet me burrin ben foto me biden apo vetem biletat kishin tpaguara nga shqiptaret e shkret

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Nevoja për një standard hetimi për nëpunësit e zakonshëm të shtetit

Mero Baze: Nevoja për një standard hetimi për nëpunësit e zakonshëm të shtetit